Çardak Panayırı ve Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşi Müsabakaları / The street fair of Çardak and Historical Oil Wrestling CompetitionsEski zamanların alışveriş merkezleri olan panayırlar yöre insanının kışlık ya da okul ihtiyaçlarını karşıladığı önemli etkinliklerden biri. Aynı zamanda lunaparklarda çocuklar eğlenirken, çay bahçelerinde ise büyükler birbiriyle hasret gidermektedirler. Bu panayırlardan biri de Lapseki Çardak'ta kurulur. Çardak panayırı bu yıl 22-26 Ağustos arasında yapılacak. Uygun fiyata birçok ürünün satıldığı panayıra çevredeki şehirlerden de katılım bekleniyor.

Panayırın son günü ise Çardak, Türkiye'nin önemli spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapar. Bu yıl 285.si düzenlenecek olan Çardak Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri 26 Ağustos'ta.


Street fair which is old version of modern day shopping center, meets the requirements of people especially their winter materials and school equipments of children. Also, lunaparks are settled down to entertain children and tearooms present an opportunity to fulfill one's longing for elders. One of street fairs is founded at Lapseki Çardak region. This year, it will be arranged between 22 and 26 August. You can find cheap products in the fair and many people are expected to visit the fair.

Last day of the fair, Çardak hosts one of important sport events of Turkey. Çardak Historical Oil Wrestling Competitions will be arranged on 26 August.


 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇANAKKALE'NİN TARİHÇESİ

Lapseki-Çardak

Çanakkale'deki Festivaller ve Panayırlar