Troia Festivali 9 Ağustos'taBu yıl 55.si düzenlenecek olan Uluslararası Troia Festivali harika bir içerikle takipçilerini bekliyor. Ayrıca 2018 yılının Troia yılı ilan edilmesi Çanakkale için ayrı bir önem taşıyor. Çanakkale yi 16 Ağustos'a kadar ziyaret edebilen turistler için de bu festival kaçırılmayacak bir fırsat. 

İçeriğine bakacak olursak konser, sergi, tiyatro, söyleşi ve birçok etkinlik bu tarihler arasında Çanakkalelilerin beğenisine sunulacak. 

Özgürlük Parkındaki konserler de Erol Evgin, Resul Dindar, Mehmet Erdem, Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ve Rubato sahne alacak. 

Çimenlik Kalesinde ise büyük bir sürpriz var. Festivalin ilk günü 9 Ağustos 21.30 da Fazıl Say, Çanakkalelilerle buluşacak. Troia yılına ve tarihine özel olarak bestelediği Truva Sonatı ilk defa dinleyiciyle buluşacak. Sonraki günlerde ise Dina Ensemble, film müzik ve şarkılarıyla tanınan Eleni Karaindrou ve Dany Brillan konserleri gerçekleşecek. 

Festivalin tiyatro etkinliklerinde ise Tiyatro Kedi'nin Damadım Olur Musun, Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğunun sahneleyeceği Toros Canavarı ve Anlatılan Senin Hikayendir ile Levent Üzümcü tiyatroseverlerle buluşacak. 

Herkese iyi eğlenceler 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇANAKKALE'NİN TARİHÇESİ

Lapseki-Çardak

Çanakkale'deki Festivaller ve Panayırlar