Çanakkale de Düzenlenen Cadde Çalışmaları

Kent merkezinin en önemli noktalarından olan kordon ve barlar sokağında kaldırım taşları yenilenmesi yapılmaktadır.Neden böyle? Niye hep bir seçim yaklaşınca belediyelerimiz kaldırım taşı değiştirememekten başka bir şey yapamıyor.Eminim ki birçok belediye de de durum böyledir ve halkın parası sürekli bu işe yatırılıyor.Unutmayınız ki insanlar ayaklarını basacağı bir alan değil karınlarını doyuracağı yemek aramaktalar.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Blog yazınızı görünce çok kızdım, çünkü Çanakkale belediyesi sanki kaldırım yapmaktan başka birşey yapmıyor gibi göstermenizi çok iyi niyetli bulmadım. Çanakkale sokaklarındaki yapılan çalışmalar sadece taş değiştirmekten ibaret değildir ve bu çalışmalar çok uzun zaman önceden planlanmış ve ihale edilmişlerdir. Şehrin bozuk olan altyapısı da(su giderleri, doğal gaz, elektrik hatları) yenilenmektedir. Çanakkale'de son 20 senedir düzgün kaldırım çalışması da yapılmamıştır. Bunun dışında sahilde ve çarşıda binaların restore edilmesi desteklenmiş ve bu çalışmalarda devam etmektedir. Bu işler yapılmadan Çanakkale'nin turizmden iyi pay alması nasıl sağlayacaksınız? İnsanlar köhne bir şehre niye turist olarak gelsinler. Bunların dışında şehre yeni otogar yapılıyor. Şehrin limanı da yenileniyor. Bence küçük şehir belediyesine göre çok iyi işler yapıyor. Peki başka ne tür hizmetler bekliyorsunuz. Sizin bizim paramızla insanlara makarna ve kömür mü dağıtsınlar. Fazla hizmet size batıyorsa gelin bir de Ankara'yı görün milyar liralık bütçesi olan Ankara belediyesi doğru düzgün hiçbir iş yapmıyor. Üstüne 50 senelik ağaçları kesiyor ve yollardaki su giderlerine beton döküyor. Saygılar!

Adsız dedi ki...

Ayriyeten istihdam sağlamak belediyelerin değil, hükümetin görevidir. Eğer insanlar karınlarını doyuramıyorsa bununda sorumlusu hükümet olur.