Deniz Baykal Çanakkale'deydi

“Çanakkale ile gurur duyuyoruz”
Çanakkale'ye temel atma, bazı tesisleri hizmete açma ve kura çekimi için gelen CHP Genel Başkanı ve Ana Muhalefet Partisi Lideri Deniz Baykal halka hitaben, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, “Bu zorluğu hep birlikte yanacağız” dedi.

Çanakkale’yi “Türkiye’nin aydın, laik, uygar yüzü” olarak tanımaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu belirten Baykal, belediye hizmetlerinin aynı zamanda sosyal demokratların çağdaş belediyecilik anlayışına uygun, takdir edilecek çalışma olduğunu vurgulayarak, “Çanakkale Belediyesi, başkaları gibi bireysel ranta değil, halkın rantına dönük bu çalışmalarla hepimizin iftihar ettiği, takdir edilecek işler yapmaktadır” dedi.

Cumpa’nın kurdelesini Baykal kesti
Çanakkale Belediyesi’nin pazar esnafıyla birlikte ortak geliştirdiği en önemli projelerden biri olan modernleştirilmiş Cuma Pazarı dün CHP Lideri Deniz Baykal tarafından hizmete açıldı.Pazar yerini gezip, halk ve esnafla sohbet eden Baykal kısa süre dinlendiği zabıta noktasında bayanlar ve yaşlı köylülerle görüştü.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ahmet Küçük, CHP İl Başkanı Serdar Soydan, Merkez İlçe Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte Cuma Pazarı’na gelen Baykal, kurdeleyi kesmek için eline makas alırken pazarcı esnafı tarafından bir boğa kurban edilmek istendi. Bunu son anda fark eden Baykal’ın “Bağışlıyorum, kesmenize gerek yok” demesi üzerine hemen pazarcılara müdahale eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kurbanı kesmek isteyen kasaba engel oldu ve “Kesmenize gerek yok. Genel Başkanımız bağışladı” diyerek boğanın kesilmesi önlendi.

Çanakkale’ye yakışır yer
Baykal, daha sonra beraberindekilerle birlikte Cuma Pazarı’nı gezdi. Kimi zaman manifaturacı esnafı, kimi zaman sebze üreticisi, kimi zaman da hal malı satan esnaf ile konuşan Baykal, “İşleriniz nasıl?” diye sorduğu sorulara “Ürün para etmiyor. İşler durgun. İşler çok fena. Yol parası denkleştiremiyoruz” gibi yakınmalarla karşılık alınca, kendini izleyen gazetecilere; “İşte, bütün bunlar AKP iktidarının Türk çiftçisini, esnafı ne hale getirdiğinin açıklamasıdır. Türkiye ekonomisinin iyi yolda olduğunu söyleyenler gelip aslında Çanakkale esnafını dinlemeli. Hani Türkiye zengindi, hani refah toplumu idi, hani insanların alım gücü yüksek seviyelerde seyrediyordu. Bütün bunların cevabı burada” diye konuştu.Ardından Esenler’de Belediye’nin yaptırdığı toplu konutun kura çekim törenine katıldı.

Kaynak:Çanakkale Olay Gazetesi İnternet Sitesi

Yeni Cuma Pazarından Fotoğraflar
Hiç yorum yok: